Yıldızlar Anadolu Ve Fen Lisesi Öğrencilerimiz Yale Üniversitesi'nde , haberi Sabah Ankara Eki'nde...
Yale Üniversitesi tarafından New Haven,CT’de düzenlenen YMUN XLV (45.Model Birleşmiş Milletler) konferansına katıldılar.

Yale Üniversitesi tarafından New Haven,CT’de düzenlenen YMUN XLV (45.Model Birleşmiş Milletler) konferansı 17-20 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlendi.

Model Birleşmiş Milletler Camiasının en büyük konferansına Oya Akın Yıldızlar Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden İdil Su Tandoğan, Nil İncekara ve Mehmet Servan Yakışır katılmıştır. Öğrenciler dört gün boyunca temsil ettikleri ülkelerinin delegeleri olarak dünya gündemini yakından ilgilendiren Kripto, Nükleer Enerji, Göçmenler ve Yaşam Koşullarını İyileştirme konuları üzerinde tartışmış, fikir yürütmüş, kararlar almış ve sonuç bildirgeleri yazmışlardır.

Tüm dünyadan 1700 kişinin katıldığı konferansta öğrenciler ülkemizi ve okullarını başarıyla temsil etmiş ve “En İyi Küçük Delegasyon / Best Small Delegation” ödülünü almışlardır. Dört gün boyunca oldukça yoğun çalışan öğrenciler, ödülle taçlanan çalışmalarının sonunda New York gezisi ile Empire State’den tüm New York’u görmüş, Central Park Zoo’ya gidip doğal ortamlarında hayvanları gözlemlemişlerdir. Metropolitan Arts Museum’da tüm medeniyetlerin kucaklaşmasını görme şansları olmuştur. Öğrenciler ayrıca “Wicked” adlı bir Brodway Show’u izlemişlerdir.

Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın öğrencilerinin katıldığı konferansla ilgili olarak; “Öğrencilerimizin farklı kültürlerle iç içe olmalarını sağlayarak, gerçek birer dünya vatandaşı olmaları yolunda onların gelişimlerine destek veren tüm idarecilerimize ve bu büyük organizasyonda öğrencilerimizin yanında olarak onları yalnız bırakmayan Oya Akın Yıldızlar Anadolu ve Fen Lisesi İngilizce Zümre Başkanı Esra Kaynak’a teşekkür ediyorum.” dedi.